Нема производи.

Нема производи.

Автобиографија

250,00 ден

Нема на залиха

Опис

 

Aвтобиографијата на Чарлс Дарвин, во редакција на неговиот син Францис Дарвин, е издадена во чест на 200 години од неговото раѓање. На стотина страници, Дарвин прави скен на најзначајните места од својот животопис. Книгата открива бројни интересни и скокотливи податоци за еден од највлијателните и најнапаѓаните научници на сите времиња.

Во анкетата „100 најголеми Британци“ спроведена пред некоја година, од страна на телевизискиот канал BBC, Дарвин го зазема четвртото место.

 

 

Дополнителни информации

Маса 136 g
Издавач

Антолог

Година

2008

ISBN

978-9989-2662-6-3

Оригинален наслов

Charles Darwin, The Autobiography

Страници

112

Формат

14х18

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

А, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram