Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги, Фикција  /  Девојчето што премногу ги сакаше кибритчињата

Девојчето што премногу ги сакаше кибритчињата

Шифра: 10100 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Книга подготвена да ги заведе и да ги вџаши читателите.“

Емили Лојд

Опис

Живеејќи со својот авторитарен татко на еден огромен имот каде што времето одамна сопрело, две деца живеат во некој свој надреален свет, инспириран од читање филозофски дела и витешки приказни. Кога го наоѓаат таткото мртов, сестрата го остава братот и тргнува да купи ковчег во блиското село. Контактот со жителите сурово го трга превезот од романтика и од суеверие и пред нив се открива суровата вистина за нивното постоење. Прекрасна приказна во која ништо не е како што изгледа. Девојчето што премногу ги сакаше кибритчињата е книга-триумф на неизвесноста што ѕирка во срцето на вината, суровоста и на насилството. Идеална за тинејџери што сакаат да доживеат необичен страв.

Дополнителни информации

Маса 142 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-131-4

Оригинален наслов

Gaétan Soucy, La petite fille qui aimait trop les allumettes

Страници

208

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 123

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram