Нема производи.

Нема производи.

Книги

Тринити

Шифра: 10399 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

 

 

 • ЈАГОДА:Еднаш неделно имавме секс во дворот.
 • ЕДИ: Како?!
 • ЈАГОДА: Јако. Ха-ха. Се топевме заедно со месечевата светлина… Знаеш, небото во град е штуро, празно или, во најдобра рака, полупразно. Сите ѕвезди се разбегани. Се шетаат некаде, којзнае каде. Сакам да одиме таму каде што сите ѕвезди се на број. Ветуваш дека ќе одиме?
 • ЕДИ: Ако не ги скинат конците.

………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 • ЕДИ: Зошто сметате дека клучот е баш тука и тоа токму кај еден сосема небитен, обичен човек како мене?
 • ÉDOUARD: Le café. C’est plus fort. Појако е овде. Полесно буди.
 • ЕДИ (смеејќи се гласно): Кафето?! Ха-ха. Лудило! Буди… грешка сте monsieur, можеби е појако, но само во горчина, ве уверувам. Ова е џунгла од заспани луѓе… Што е со маскава?!
 • ÉDOUARD: Маската си ти, monsieur Ед.

 

 

Опис

Тринити е три. Тринити е тројство меѓу јазолот на смртта, моќта на љубовта и вечното пријателство. Тринити е драма за пукање на маските. Тринити е драма за човекот, чии точки се разбегани, се шетаат некаде, којзнае каде.

Тринити е соѕвездието на кое тие секогаш му се враќаат.

Дополнителни информации

Маса 90 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-95-6

Оригинален наслов

Luigi Pirandello, Henri IV

Страници

63

Формат

14х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Скрши нога, книга 3

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


  Потврдувам дека сум постар од 16 години.

  YouTube
  LinkedIn
  Share
  Instagram