Нема производи.

Книги

  /    /  Бизнис, Биографии и автобиографии, Книги, Нефикција  /  Илон Маск: „Тесла“, „Спејс Екс“ и потрагата по фантастична иднина

Илон Маск: „Тесла“, „Спејс Екс“ и потрагата по фантастична иднина

600,00 ден

Бр. 1 најпродавана книга за бизнис на Њујорк тајмс

(New York Times)

 

Бр. 1 најпродавана книга за бизнис /

претприемаштво на Амазон

 

Најдобра книга на годината на Амазон (Amazon)

(Бизнис и инвестирање)

 

Најдобра бизнис-книга за 2015 г. на Волстрит журнал

(Wall Street Journal)

Опис

 

За едни гениј на векот, за други луд научник, Илон Маск несомнено успева да го привлече вниманието не само во технолошката индустрија туку генерално на целиот свет. Со докажана натпросечна интелигенција, човекот што стои зад „Тесла“ и „Спејс екс“ во исто време го величаат и го осудуваат за неговиот опсесивен, често нетолерантен перфекционизам.

Илон Мaск е амалгам на легендарните пронаоѓачи и индустријалци: Томас Едисон, Хенри Форд, Хауард Хјус и Стив Џобс. Но, повеќе од кој било друг, Маск ги посвети сета своја енергија и огромно богатство да измисли иднина што е исто толку богата и далекосежна како и онаа на визионерите од златната доба на научната фантастика.

 

Оваа исклучителна биографија напишана од Ешли Венс мошне објективно успева да го долови човекот што многу често е споредуван со фамозниот Тони Старк, не дозволувајќи самиот Маск да се меша во содржината. Опфаќајќи ги неговите детски години, па сè до електричниот автомобил и ракетите, Венс проникнува во умот на најинтригантната фигура во Силициумската Долина, откривајќи детали не само за функционирањето на неговите компании туку и за неговиот личен живот.

Духовитиот стил, живописното раскажување и интервјуата лично со Маск и со луѓето што биле со него во неговите најважни моменти се она што прави оваа книга да биде прочитана во еден здив.

 

Дополнителни информации

Маса 400 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-243-410-0

Оригинален наслов

Ashlee Vance, Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future

Страници

384

Формат

14х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

А, книга 2

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram