Нема производи.

Нема производи.

Книги

Затворениот ковчег

400,00 ден

Штедиш: 100,00 ден

 

„Типична Агата… Ја доловува суштината на оригиналот без да биде евтина имитација… Се појавуваат траги, но случајот останува неодгатнат. Обожавателите на Агата Кристи ќе се воодушеват од познатата остроумност и замрсените индиции што водат до расплетот.“

Вашингтон пост

 

„Идејата на Софи Хана за оваа приказна е толку привлечна, а нејзината страст кон делата на мојата баба толку силна, што навистина сфативме дека е вистинското време да се напише нова книга за Поаро.“

Метју Причард, внук на Агата Кристи

Опис

Леди Ателинда Плејфорд е една од омилените авторки на книги за деца. Таа приредува забава на својот имот. Тоа не е обичен собир. Додека гостите пристигнуваат, леди Плејфорд го повикува својот адвокат за да го измени тестаментот и сето тоа да го соопшти во текот на вечерта. Одлучува да ги лиши сопствените деца од сè, а целото богатство да му го остави на некој кому му остануваат сè на сè неколку недели живот.

Меѓу гостите се и двајца мажи што дотогаш ги нема сретнато – белгискиот детектив Херкул Поаро и Едвард Качпул, инспектор од Скотланд јард. Ниту еден од нив не знае зошто е повикан. Поаро се прашува дали леди Плејфорд очекува да се случи убиство, но не може да сфати зошто таква провокација кога се знае дека можниот убиец е меѓу присутните?

Кога убиството навистина ќе се случи, и покрај сите обиди на Поаро да го спречи, ќе може ли славниот детектив да ја открие вистинската причина зошто леди Плејфорд ја направила драстичната промена во тестаментот? И, ќе може ли да го открие вистинскиот убиец?

Дополнителни информации

Маса 315 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-243-392-9

Оригинален наслов

Sophie Hannah, Closed casket

Страници

320

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 270

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram