Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Крими, трилери и мистерии, Фикција  /  Ехо на споделеното лудило

Ехо на споделеното лудило

400,00 ден

 

 

Опис

 Елза Вилоу е очајна откако ќе дознае за смртта на својот сакан сопруг.

За чудо, телото го нема никаде – само локва крв и извадено човечко срце во неговиот кадилак. Таа паѓа во очај и е подготвена на сè за да дознае кој и зошто го има убиено Морган и дали тој навистина е мртов. Сосема случајно открива поврзаност помеѓу сопругот и Брент Брајсон – поранешен криминалистички психолог чија осумгодишна ќерка исчезнала под мистериозни околности. Младиот пензионер Брент е чуден, енигматичен, несекојдневен и претерано богат. Уверена дека потенцијалното убиство на Морган и исчезнувањето на Џозефин се поврзани, таа го убедува да започнат потрага по вистината за нивните сакани. За време на патувањето ги откриваат своите мрачни тајни од минатото, се приврзуваат еден со друг, чувствата добиваат предност пред нивната кауза, но и покрај тоа не се откажуваат од целта – да ја дознаат вистината за Морган, Џозефин и нивната поврзаност.

Интересни и мрачни случки, многу лаги и измами, тајни кои испливуваат на виделина, многу љубов и малку еротика, неочекувани пресврти и нераскинлив јазол на поврзаност помеѓу сите ликови кои ги запознаваме додека приказната се развива како на филмска лента.

Никогаш не треба да заборавиме дека ние луѓето сме премногу ранливи и кршливи. А кршливоста резултира со неизбежно лудило. Како да се справиме со лудилото? Дали е подобро да се сподели или треба љубоморно да се чува?

 

Дополнителни информации

Маса 206 g
Издавач

Антолог

Година

2024

ISBN

978-608-243-736-1

Оригинален наслов

/

Страници

240

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Дамар, книга 78

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram