Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги, Фикција  /  Книга на летото

Книга на летото

Шифра: 10176 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

На залиха

 

„Прекрасна книга за читање на сонце.“

Индепендент, „50 најдобри книги за во лето“

Опис

„Книга на летото“ е магичен роман, дестилат на суштината на летото. Софија, шестгодишно девојче, и нејзината баба го минуваат летото на мал остров во Финскиот Залив. Шетаат заедно покрај брегот и во шумата, изработуваат бротчиња од кора од дрво, создаваат една мала Венеција, ги проучуваат тамошните бубалки. Како што минува времето, тие учат да се приспособат една на друга. Туве Јансон опфатила голем дел од своето животно искуство и дух во оваа книга, која ѝ била омилена од оние што ги напишала за возрасни. Полна со хумор и со мудрост, „Книга на летото“ е прослава на животот.

Дополнителни информации

Маса 159 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-126-0

Оригинален наслов

Tove Jansson, Sommarboken

Страници

144

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 118

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram