Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  6-9 години, Книги, Книги за деца  /  Животот на Лота: Што блееш како овца?

Животот на Лота: Што блееш како овца?

Шифра: 30571 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

250,00 ден

Штедиш: 50,00 ден

Опис

Денеска во училиште се случи нешто многу потресно. Беренике фон Бјодекер формира женска банда, која се вика ГЛАМУРОВКИ. Речиси сите девојчиња од одделението се дел од нејзината банда, освен мојата најдобра другарка Шајен и јас. Ние секогаш ќе ги викаме гламуровци.  😉

Кој ги врти, Шајен и јас си направивме своја банда – ДИВИТЕ ЗАЈАЧИЊА! Ама,  бидејќи сме само две, го зедовме со нас и Паул со неговата куќичка на дрво.

Ама испадна некако глупаво бидејќи кај ГЛАМУРовциТЕ ни дишат во врат, па и РОКЕРИВЕ ни се закачија.

Дали ќе го разрешиме проблемот со мојата индиска блок-флејта? Или пак ќе ни се случат и тон други смешни работи? Прочитај и ќе видиш!

Дали сте подготвени за втората авантура на Лота Петерман?

Дополнителни информации

Маса 181 g
Издавач

Антолог

Година

2019

ISBN

978-608-243-371-4

Оригинален наслов

Alice Pantermüller & Daniela Kohl, Wie belämmert ist das denn? (Mein Lotta-Leben #2)

Страници

160

Формат

13,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 19

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram