Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Бившиот тапанар

Бившиот тапанар

Шифра: 10046 Категории: , , Ознаки: , Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Хуморот е вулгарен ’до даска‘. Ова е дело на болен ум, а веројатно таквите луѓе и најлесно ќе го читаат.“

Хумо, Белгија

Опис

Според романот „Бившиот тапанар“ е снимен истоимениот филм од 2007 година. Тројца инвалиди бараат тапанар за учество на музички натпревар и тропнуваат на вратата на ликот што раскажува. Тој прифаќа и оттогаш почнува историјата на најлошиот рок-состав што кога било свирел во Гент. Книгата е полна со вулгарности, насилност, валкани сцени, бруталности, уметничка ексцентричност, свингери. Од „песни глупави лесни“ до линии кокаин се движи приказната на оваа цинична книга.

Дополнителни информации

Маса 163 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-029-4

Оригинален наслов

Herman Brusselmans, Ex-Drummer

Страници

144

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 56

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram