Нема производи.

Во подготовка

  /  Во подготовка

    Дали сте подготвени да ги отворите мислите кон нови хоризонти? Наскоро во Антолог пристигнува една од најдобрите мотивациски книги, „Размислете уште еднаш: Моќта на знаењето за сопственото незнаење“ од психологот и еден од најпродаваните автори според „Њујорк тајмс“, Адам Грант! Следете нè

    Романот што постигна неверојатен книжевен успех во Холандија, книгата што веднаш по објавувањето во декември 2018 година достигна неверојатни 250 000 продадени примероци и речиси две години не се симна од листите на бестселери, „Гранд хотел Европа“ од популарниот холандски

    Контроверзна, дрска, бунтовна, Дубравка Угрешиќ повторно ја имаме во превод на македонски во збирката есеи што наскоро излегува во издание на „Антолог“ – „Доба на кожата“. Може ли кожата да послужи како уметничко дело, што се случува со доселениците на Запад,

    Наскоро во издание на Антолог од најпознатата шпанска авторка на трилери, Долорес Редондо, излегува „Северната страна на срцето“. Не, книгава не е романса, туку уште еден неверојатен трилер преполн тензија и возбудувања, по „Невидливиот чувар“, „Заветот на коските“ и „Дар за

    Во издание на „Антолог“ наскоро од печат ќе излезе вториот роман на познатиот судија на белградскиот Апелационен суд и противник на казнениот популизам, Миодраг Мајиќ – „Островот на пеликаните“. „Не постојат луѓе предодредени за добро или зло. Во одредени специфични и

    Наскоро во издание на „Антолог“ уште еден роман на познатата француско-мароканска писателка Лејла Слимани, под насловот „Во туѓа земја“ . „Човечкиот свет е како оној на растенијата. На крајот едниот ќе надвладее над другиот. Еден ден портокалот ќе го совлада лимонот

    „Смртта е питома, а ти се плашиш од неа како од чудовиште што ќе ти го откине месото од коските. Се случува онака како што се случува секоја вечер кога ќе го стиснеш прекинувачот и ќе го изгасиш светлото, но

    Наскоро во издание на „Антолог“ уште една книга од големиот Ахмет Умит, турскиот мајстор за трилери, кој уште пред неколку години ја освои македонската публика со своите возбудливи приказни. Овој пат се запознаваме со серискиот убиец наречен Мижачот, чија цел се

    Наскоро од печат излегува романот што ја понесе Германската книжевна награда во 2019 година – „Потекло“ на Саша Станишиќ, романот што веќе е преведен на триесетина светски јазици и роман за кој уште долго ќе се пишува и ќе се

    Во 1943 година, еврејскиот лекар Еди де Винд доброволно се пријавил за работа во Вестерборк, транзитен камп за депортација на Евреите на истокот од Холандија. Од Вестерборк, затворениците биле испраќани во концентрациони логори, меѓу кои Аушвиц и Берген-Белсен. На Еди

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram