Нема производи.

Нема производи.

Image Alt

ПРОМОЦИЈА НА „АВТОПОРТРЕТ СО СЕДУМ ПРСТИ“ ОД АЦО ШОПОВ

  /  ПРОМОЦИЈА НА „АВТОПОРТРЕТ СО СЕДУМ ПРСТИ“ ОД АЦО ШОПОВ
19 Март
ПРОМОЦИЈА НА „АВТОПОРТРЕТ СО СЕДУМ ПРСТИ“ ОД АЦО ШОПОВ
19:00
Лабораториум
„Антолог - книжевен центар“, Фондација „Ацо Шопов - Поезија“ и едукативен културен центар „Лабораториум“
700

Почитувани,

Фондацијата „Ацо Шопов – Поезија“, издавачката куќа „Антолог“  и едукативниот културен центар „Лабораториум“ имаат чест и задоволство да ги поканат новинарите, репортерите, снимателите и фоторепортерите на вашите редакции на настанот „Автопортрет со седум прсти“ – насловен според штотуку објавената книга на Ацо Шопов  –  кој ќе се одржи утре, вторник 19 март, со почеток во 19 часот, во „Лабораториум“ (Бул. „Климент Охридски“ бр. 68, Скопје).

За книгата ќе говорат проф. д-р Владимир Мартиновски, декан на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“, и Јасмина Шопова, приредувач на книгата и потпретседател на Фондацијата.

Извадоци од делото ќе интерпретира нашиот познат актер, првенец на МНТ,  Никола Ристановски.

Кон промоцијата ќе се приклучат и Националната опера и балет, ФлипБук – Фестивалот на анимирани филмови и ДЛУМ, со сегменти од нивните уметнички продукции во рамките на „2023, Година во чест на Ацо Шопов“.

Детали за настан

Дата: 19 Март 2024.
Време: 19:00
Локација: Лабораториум
Организатор: „Антолог - книжевен центар“, Фондација „Ацо Шопов - Поезија“ и едукативен културен центар „Лабораториум“
Телефон: +389 2 3201 007
Имејл: contact@antolog.mk
ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram