Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Амелија Вампирозабовска и Варварскиот бал

Амелија Вампирозабовска и Варварскиот бал

Шифра: 30967 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

300,00 ден

 

#1 АМЕЛИЈА ВАМПИРОЗАБОВСКА

Опис

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА АМЕЛИЈА ВАМПИРОЗАБОВСКА!

 

Таа сака да си игра брканица со гоблини

и да го гушка своето милениче од тиква – Тиквичка.

Мрази кога мора да оди на здодевниот Варварски бал

организиран од мајка ѝ и татко ѝ.

Ох, и уште нешто – Амелија е вампирка.

 

Кога разгалениот принц на Ноктурнија

ќе го зароби Тиквичка,

Амелија мора да го испланира

неговото храбро спасување.

Но во Кралството на темнината

работите не се такви какви што изгледаат…

 

Придружете ѝ се на Амелија

во нејзината прва авантура.

Таа нема да ве касне!

Дополнителни информации

Маса 207 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-424-7

Оригинален наслов

Laura Ellen Anderson, Amelia Fang and the Barbaric Ball

Страници

224

Формат

12,9х18,6

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 21

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram