Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Островот на Чуварот на бурата

Островот на Чуварот на бурата

Шифра: 32107 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

350,00 ден

„Одлична фантастична приказна исполнета со длабочина, хумор и емоции.“

Киркус ривјус

 

„Магично во секој поглед.“

Еон Колфер

 

„Имагинативно и стимулативно.“

Ребека Стед

 

„Интересната комбинација од магично патување низ времето. Прекрасните описи ќе ги воодушеват оние што бараат магична авантура со необична атмосфера.“

BCCB

Опис

#1 Чуварот на бурата

Фион Бојл потекнува од фамилија на храбри морепловци, луѓе што го носат океанот во своите очи.

Но, Фион никако не може да го надмине стравот од отвореното море. Неговата мајка со години му раскажувала приказни за островот Аранмор, необичното место полно со магија, мистериозни случувања и со необични луѓе. Едно лето Фион пристигнува таму за да го помине летниот одмор. Веднаш штом ќе стапне на островот, почнува да забележува некои необјасниви нешта. Чувствува дека островот го набљудува и го следи во авантурите што ги презема.

Еднаш во секоја генерација, Аранмор избира нов Чувар на бурата за да му ја довери својата моќ и да ја зачува магијата од непријателите. Време е да се избере нов Чувар на бурата. За оваа позиција е заинтересиран младиот и амбициозен Бартли Бизли, кој е подготвен да направи речиси сè. Сепак, кого Аранмор ќе избере за оваа моќна но одговорна позиција?

Дополнителни информации

Маса 238 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-598-5

Оригинален наслов

Catherine Doyle, The Storm Keeper's Island (Storm Keeper, #1)

Страници

240

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Нови планети, книга 19

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram