Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Стихувани години

Стихувани години

Шифра: 10385 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Автобиографски поетски записи од еден од најпродуктивните и најпознати македонски писатели за деца и возрасни, кој живее и твори во дијаспората. Содржи песни напишани во секоја измината година од неговиот живот, почнувајќи од годината во која ги напишал своите први стихови, годината на скопскиот земјотрес. Песните ќе ги освежат моментите на читатели од сите возрасти.

Дополнителни информации

Маса 99 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-51-2

Оригинален наслов

/

Страници

64

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

За сите деца, книга 5

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram