Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Белетристика, Книги, Фикција  /  Раски и маски

Раски и маски

Шифра: 10310 Категории: , , Ознаки: ,

200,00 ден

Опис

„Раски и маски“: кратки драмски текстови од богатата и разновидна творечка продукција на Александар Кујунџиски. Збиркава содржи четири драмски текстови со мошне разновидни тематски содржини, кои се движат од оние со шеговита, хумористична интонација до оние што застапуваат и поведуваат теми со сосема поинаква насоченост и преокупираност. Ќе биде добредојдена во секоја градска и училишна библиотека, за аматерските и професионалните театарски екипи како „фрлена ракавица“ за сценски и радиодрамски предизвици.

Дополнителни информации

Маса 105 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-320-2

Оригинален наслов

/

Страници

70

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Скрши нога, книга 5

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram