Нема производи.

Мрачен мотив

Шифра: 10221 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

400,00 ден

 

„Инспекторот Гамаш е модерен Поаро кој решава срцепарателно убиство.“

Џулија Спенсер-Флеминг

Опис

(#1 Арманд Гамаш)

Добре дојдовте во светот на брилијантниот детектив со необичен ум – инспектор Гамаш, легенда од рангот на Херкул Поаро и Шерлок Холмс!

Во планинските предели на Квебек се наоѓа идилично канадско селце, кое нема да го најдете на карта. Таму животот е толку спокоен, што локалните жители не ги заклучуваат вратите. Сѐ додека едно утро омилената и почитувана сликарка Џејн Нил не е пронајдена мртва во шумата. Прободена со стрела во срцето. Случајот е предаден на блескавиот главен инспектор од одделот за убиства, Арманд Гамаш. Вистинска знаменитост во полициските кулоари, проникливиот детектив доаѓа од Монтреал за да ја разгатне мистеријата. Жителите се убедени дека станува збор за несреќен случај за време на лов, но Гамаш брзо открива дека во наизглед тивкото село секој има своја тајна и маска. И дека клучот на загатката се крие во една слика на сликарката, создадена кратко пред да умре.

 

Дополнителни информации

Маса 335 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-198-7

Оригинален наслов

Louise Penny, Still Life

Страници

336

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 162

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram