Нема производи.

Нема производи.

Книги

Бели црнци

Шифра: 10045 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

 

„Мора да ја прочитате оваа книга за соништата што истекуваат низ олук.“

Политикен

Опис

„Бели црнци“ е брутална сторија за аутсајдери, за тројца млади луѓе што живеат на работ од општеството. Авторот ја црпи силата од својата директност. Оваа книга е манифест на младешката култура на 1970-тите, агресивна и солидарна во исто време, вистински бунт против буржоаското однесување. Романот е поделен на три дела, но последниот дел всушност е хронолошки почеток на дејството.

Дополнителни информации

Маса 374 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-120-8

Оригинален наслов

Ingvar Ambjørnsen, Hvite Niggere

Страници

384

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 115

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram