Нема производи.

Next

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

„Зошто се одржува Г-8? Зошто осум славни водачи што би можеле сосем спокојно да се состанат преку видеоконференциски повик или да се соберат незабележано на некој имот во Конетикат така дефилираат, принудувајќи цел еден град да се мобилизира? Затоа што се будали? Не, затоа што се реклама.“ На ваков начин размислува Барико во своите фасцинантни есеи околу глобализацијата и иднината што доаѓа. Стилот на книгата е впечатлив како откопчан шлиц.

Дополнителни информации

Маса 77 g
Издавач

Антолог

Година

2010

ISBN

978-608-4507-29-1

Оригинален наслов

Alessandro Baricco, Next

Страници

112

Формат

10х15

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Громови, книга 1

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram