Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Чекајќи го ангелот / Waiting for the Angel

Чекајќи го ангелот / Waiting for the Angel

200,00 ден

Штедиш: 50,00 ден

Опис

Двојазично издание (македонски-англиски) на првата поетска збирка на македонскиот поет Милчо Мисоски, првпат објавена во 1991 година.

„Чекајќи го ангелот“ во 1991 година на конкурсот на Книжевната младина на Македонија своевремено е прогласена за најдобра поетска книга од млад автор.

Дополнителни информации

Маса 84 g
Издавач

Антолог

Година

2019

ISBN

978-608-243-352-3

Оригинален наслов

/

Страници

70

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски / англиски

Едиција

Огнови, книга 54

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram