Нема производи.

Нема производи.

Книги

Ритуали

Шифра: 10315 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

270,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Интелигентна, прониклива парабола за редот и хаосот, напишана од еден од најголемите современи холандски романсиери.“

Washington Post

Опис

Дрско загадочна книга за патувањето во просторот и во времето. Иако сместена во 1980 година, главниот лик со едноставно име „прошетува“ водруги три години од XX век, откривајќи им на читателите незаборавни слики од Амстердам. Длабоката мистеријата на времето, апсурдно, ќе ја открие во тајната на приготвување чај според јапонската традиција.

Романот ги претставува начините според кои луѓето се справуват со притисокот на својата епоха и местото во кое се родени и обидите како истите да ги надминат.
Книгата е добитник на високата наградата за литература „Пегаз“.
Инаку Сеис Нотебом е врвен европски писател, носител е на бројни награди, а неколкупати бил номиниран и за Нобеловата награда за литература. Инспирација за пишувањето наоѓа во честитепатувања низ Европа и светот. Со Ритуали стекнува огромна популарност и во Холандијаи во Европа.

Дополнителни информации

Маса 190 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-88-8

Оригинален наслов

Cees Nooteboom, Rituelen

Страници

176

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 16

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram