Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Мисли и зборови

Мисли и зборови

200,00 ден

Опис

„Мисли и зборови“ е книга поезија во која е присутно уникатно видување за животот; за ситуациите и парадоксите во него. Човековите мисли и зборови се иманенетен начин на постоењето, токму затоа и се земени во насловот. Метафизичката атмосфера во повеќето од стиховите произлегува од засегнатоста на индивидуата да го осмисли битисувањето. Љубовта, радоста, смирението, мудроста, убавината се чести мотиви во песните, токму затоа што преку нив се остваруваат смислата и вредностите. Метафорите, симболите, како начин на изразување, се присутни во повеќето стихови. Суптилноста и лирските проткајувања во говорот го покажуваат философскиот сензибилитет на авторката во промислувањето на моментот.

Дополнителни информации

Маса 53 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-020-1

Оригинален наслов

/

Страници

48

Формат

10х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 19

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram