Нема производи.

Нема производи.

Книги

Ешка Грешка

Шифра: 31867 Категории: , , Ознака: Илустратори:

180,00 ден

 

 

Опис

Можеби Ешка Грешка ќе се викаше поинаку доколку уште на почетокот не направи нешто различно од другите ежиња: наместо да продолжи да цица од шишенцето – таа побара цуцла. И во следните денови и години Ешка Грешка се случуваше многу нешта да ги направи на свој начин.

И, иако името ѝ остана какво што ѝ беше, тоа не значеше дека правеше вистински грешки. На пример, во една пригода ја сретна една од нивните најголеми непријателки–лисицата Лисица Рисица…

Дознајте ја и вие приказната што долго ќе се раскажува меѓу сите жители на шумата Иглолисна!

 

Дополнителни информации

Маса 98 g
Издавач

Александар Кујунџиски

Година

2022

ISBN

978-608-66345-8-2

Оригинален наслов

/

Страници

16

Формат

21х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 25

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram