Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Антологии, Книги, Нефикција  /  Дај две, љубовни!

Дај две, љубовни!

250,00 ден

Нема на залиха

Опис

„Дај две, љубовни!“ е избор од најубавата љубовна поезија од европски автори, од најстари времиња до денес. Изборот го направија четириесетина македонски и странски писатели специјално за оваа пригода. Овие познати поети, раскажувачи, есеисти, романсиери, преведувачи, во овој проект имаа можност да одберат по две омилени песни во стих или во проза. Темата беше најблагородната, љубовта. Преку оваа антологија во раце ќе ги имате најромантичните и омилени песни на многу генерации, како „Бисера“ на Константин Миладинов, „Барбара“ на Жак Превер, „Не давај се Инес“ на Арсен Дедиќ, „Газела за очајната љубов“ на Лорка, „На една минувачка“ од Шарл Бодлер…

 

Дополнителни информации

Маса 143 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-119-2

Оригинален наслов

/

Страници

130

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бесмртни мисли, книга 7

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram