Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Бизнис  /  Фундаменти на криптоиндустријата

Фундаменти на криптоиндустријата

Шифра: 32102 Категории: , , Ознака:

900,00 ден

 

 

Опис

Прва книга во регионот од наш автор специјалист за криптовалути!

Целта на „Фундаменти на криптоиндустријата“ е секој почетник да ги научи основите на криптосветот, а за тие што веќе се навлезени во темата да го прошират и да го надградат своето знаење.

Во оваа книга ќе научите за блокчејн-технологија, за криптовалутите,  за децентрализирани апликации и за протоколи. Тука ќе научите дека повеќето криптовалути презентираат одредена мрежа, апликација и дејност на различни проекти.

Инвестирање во криптовалути е генерациска можност за градење финансиска независност, но тоа е возможно само по пат на едукација.

 

„Јас верувам дека економијата на светот првенствено се темели на принципи кои не се засновани на природата. Тие се премногу централизирани и ги одземаат нештата што ги прават луѓето посилни.

Новата блокчејн-технологија првпат ги ослободува луѓето од болката и од стравот што доаѓа со оваа централизирана економија. Сигурен сум дека во иднина сè ќе биде токенизирано, но главна и најважна крстосница за сите ќе биде насоката во која ќе се движиме: дали процесите ќе се случуваат централизирано или децентрализирано.

Денес живееме во свет на информации, но голем дел од тие што се пласираат во јавност се полувистинити; не се дообјаснети или се неточни, особено кога станува збор за криптоиндустријата. Мојот главен извор на едукација е од програмерите што стојат зад проектите, односно зад криптовалутите. 

Главна цел ми е да ги едуцирам сите што сакаат да ја преземат контролата над своите финансии и да се приспособат на овој нов дигитален свет на финансии и технологии.“

Дарко Симуновски

Дополнителни информации

Маса 170 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-593-0

Страници

128

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Политикон, книга 9

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram