Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Историја и политика, Книги, Нефикција  /  Влијанието на политичкиот дијалог врз политичката култура: Студија на македонскиот случај

Влијанието на политичкиот дијалог врз политичката култура: Студија на македонскиот случај

500,00 ден

 

 

„Оваа книга ги анализира клучните теоретски дефиниции, концепти и облици на политичкиот дијалог и политичката култура. Дополнително, книгата дава осврт на клучните периоди на развој на политичката култура и политичкиот дијалог во македонското општество.“

д-р Марија Андреева

Опис

„Влијанието на политичкиот дијалог врз политичката култура: Студија на македонскиот случај“ ги анализира клучните теоретски дефиниции, концепти и облици на политичкиот дијалог и политичката култура.

Дополнително, оваа книга дава осврт на клучните периоди на развој на политичката култура и политичкиот дијалог во македонското општество со цел да ја покаже нивната меѓусебна поврзаност и влијание како едни од најважните концепти кои се клучни за развојот на државата и концепти кои во досегашниот тек поминаа низ повеќе турбулентни периоди.

Целта на оваа книга е да даде еден хронолошки преглед на клучните точки и предизвици кои се појавуваа низ текот на годините и да понуди можни проекции за иднината и заклучоци што би можеле да придонесат кон подобрување на општата состојба во поглед на политичката култура и дијалог.

 

клучни зборови: политички дијалог, политичка култура, поларизирани општества, демократија

 

Дополнителни информации

Маса 376 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-655-5

Страници

208

Формат

170х140

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Политикон, книга 10

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram