Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Љубовни и романси, Книги, Фикција  /  Петте годишни времиња на љубовта

Петте годишни времиња на љубовта

Шифра: 10272 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Тешко дека ќе се најде читател кому нема да му се допадне книгата.“

Хакира Осакабе, универзитетски професор

 

„Брилијантен и провокативен роман.“

Марџори Перлоф, американска писателка

 

Опис

Портрет на 55-годишната Ана чиј живот не е таков каков што очекувала и чии некогаш храбри соништа се претвориле со полувистини, грешки, фрустрации. За да го исполни аманетот што го дала за време на студентските денови, организира забава по повод новиот милениум. Како што се појавуваат старите пријатели и како што се доближува одбројувањето до новиот век, минатото на Ана претрпува неочекувани промени…

Поставена во хаосот на Бразилија, место каде што и основните човекови прашања – љубовта, пријателството, сексот, работата – може да имаат чудни размери, оваа приказна  е неодоливо модерна и длабоко безвременска. „Петте годишни времиња на љубовта“ е исклучителен роман од автор на врвот на задачата.

Книгата е добитник на најстарата и најпрестижна книжевна награда во Латинска Америка, „Каза де лас Америкас“, во 2003 година.

Дополнителни информации

Маса 168 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-098-0

Оригинален наслов

Јoão Almino, As Cinco Estações do Amor

Страници

160

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 99

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram