Нема производи.

Книги

Ешка Смешка

Шифра: 31424 Категории: , , Ознака: Илустратори:

180,00 ден

 

 

Опис

Втор дел од сликовниците за фамилијата Ешковци!

Веќе добро ги знаете сите сплетки околу свадбата на Ежо и Ежа.

Но што се случи потоа?

Е, потоа им се родија дечиња.

И, иако владееше општо мислење дека новороденчињата се раѓаат со плачење, првороденото еже на Ежа и Ежо Ешковци се роди со прв смев.

И сосема заслужено и оправдано го нарекоа Смешка. Ешка Смешка.

Затоа, дознајте повеќе каков плакат стави Ешка над своето креветче.

И што стори таа со својата заразна смеа.

И дали само 1 Април треба да биде Ден на шегата?

Насмејте се со Ешка Смешка!

 

 

Дополнителни информации

Маса 99 g
Издавач

Александар Кујунџиски

Година

2021

ISBN

978-608-66345-4-4

Оригинален наслов

/

Страници

16

Формат

21х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 17

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram