Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  И строфите растат

И строфите растат

Шифра: 10156 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

На залиха

Опис

Најновата, 110-та по ред објавена книга на Александар Кујунџиски, донесува песни наменети за децата од прво до четврто oдделние во основните училишта. „И строфите растат“ содржи 32 песни, кои буквално имаат „строфи што растат“, исто како што растат и самите читатели на литературата за деца. (Првите четири песни се со по една строфа, а последните две со по 15 строфи). Од сите нив зрачи содржина осветлена со мисли и со пораки што се помнат и траат, а притоа разведруваат, опуштаат, насмејуваат, забавуваат…

Дополнителни информации

Маса 119 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-243-000-3

Оригинален наслов

/

Страници

74

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 9

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram