Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Young adult, Книги, Фикција  /  Мојот живот како куче

Мојот живот како куче

Шифра: 10219 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

290,00 ден

Нема на залиха

Опис

„Чисто задоволство, од почеток до крај“, „Брилијантно, урнебесно раскажување“ се само мал дел од многуте блескави критики за интернационалниот бестселер Мојот живот како куче, за кој се снимени и филм и цела тв-серија. Истовремено суров до коска и нежен како ќебе, на моменти длабоко замислува но цело време со леснотија насмевнува, ова ќе биде најпрекрасниот роман што ќе го прочитате и ќе подари огромно количество топлина во студените денови што доаѓаат. Секој кој барем еднаш чувал домашно милениче, ќе се воодушеви од поврзаноста на малиот Ингемар Јохансон со неговото куче кое го придружува секаде, дури и во соништата.

„Има само еден начин да се истрпи болката, тоа е да се заборави“, вели Раидер Јонсон, авторот на романот Мојот живот како куче, одговарајќи на нашето прашање, специјално за македонскиот превод на романот, дали настаните што ги раскажува навистина се случиле во неговото многу потресно детство. „Можеше да биде и полошо“, додава со надеж дека наскоро ќе има можност да ги сретне одблиску и македонските читатели.

Дополнителни информации

Маса 265 g
Издавач

Антолог

Година

2012

ISBN

978-608-4507-72-7

Оригинален наслов

Reidar Jönsson, Mitt liv som hund

Страници

240

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 12

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram