Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Книги за деца, 9-12 години  /  На крилјата од песните

На крилјата од песните

250,00 ден

Опис

Александар Кујунџиски, авторот на над сто книги за деца и млади (покрај оние дваесетина за возрасните читатели) не се откажува од поезијата. Во оваа книга за деца од 9-12 години се вклопени пет циклуси со вкупно 150 песни, за чија содржина и носивост поопсежно се произнесува рецензентот, писателот за деца и за возрасни, Велко Неделковски.

Едногласна е констатацијата дека со песните од оваа збирка секој читател ќе има можност „да се воскрене на крилјата на мечтите“. А воедно да се препушти на нејзиното читање и преку чудесната моќ на пишаниот збор да стане восприемач и осознавач на убавините и на новостекнатите знаења. И на ведрината која ја влеваат голем дел од стиховите.

 

 

Дополнителни информации

Маса 212 g
Издавач

Антолог

Година

2020

ISBN

978-608-66345-1-3

Оригинален наслов

/

Страници

160

Формат

14.5х20.5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 20

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram