Нема производи.

Нема производи.

Книги

Дружби и тужби

Шифра: 32172 Категории: , , , Ознака:

250,00 ден

Опис

Не само што во сета досегашна завидна книжевна продукција на Александар Кујунџиски „на големо“ е застапен басновидниот исказ, тој е доминантен и пркосен и во оваа збирка. Но за разлика од сите порано објавени книги со басни во проза и стихови, кои беа наменети пред сè за децата од училишна возраст, оваа „Дружби и тужби“ им овозможува дружби со неа (ако треба – и право на тужби!) и на оние кои на своето животно конто нанижале и многу повеќе години; та дури „смеат“ да ги читаат вљубениците во овој литературен вид и од многу поголемата возраст од онаа (од 9-99+) – како што е наведено на корицата. Значи, без ограничување и дискриминирање на оние што ја фатиле и стотата, а храбро и гордо чекорат и потаму…

Дополнителни информации

Маса 107 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-620-3

Оригинален наслов

/

Страници

72

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 28

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram