Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Популарна психологија  /  Инспирирај се за промени – преку магични приказни што допираат до срцето, умот и душата

Инспирирај се за промени – преку магични приказни што допираат до срцето, умот и душата

Шифра: 10162 Категории: , , Ознака:

300,00 ден

Нема на залиха

 

„Книга што ќе ви помогне да ја креирате вашата незаборавна животна приказна.“

Коста Петров (најчитан македонски автор, основач и извршен директор на Пи ворлд, глобална креативна агенција основана во Македонија)

„Во денешно време, како никогаш досега, потребни ни се лицашто го чуваат пламенот на верата и оптимизмот. Кога сè ни изгледа дека се руши, кога црните облаци од животниот товар се спуштаат на нашите глави, магичните приказни и поуки одчудесната Мила Виклео можат да нè заштитат, можат да ни помогнат и да ни го отворат патот. Магични приказни што преку нашата фантазија нè водат кон остварување на сонот на нашето срце.“

Иван Лапчевиќ (Белград, Србија, врвен светски спортист, тренер, терапевт, автор и основач на повеќе методи за креирање на себеси)

Опис

„Секој има своја приказна. Секој има свој пат, со свои предизвици, со угорнини и падови. И мојата е таква, не е права монотона линија. Во животот поминав многу предизвици. Ако ми кажеш дека нешто те боли, те разбирам, ме болеше и мене, многу. Ако ми кажеш дека те отфрлија, те разбирам и знам како ти било. Ако ми кажеш те повредија, те навредија, пак ќе те разберам, и тоа им го дозволив. Ако ми кажеш дека некого изгуби, знам како ти е, и јас изгубив.

Знам што е болка, знам што е тага, знам што е отфрленост. Но знам и што е храброст,упорност и борба за подобро јас од тоа што бев вчера. Никогаш не се откажав, се борев на начин на кој знаев. И секогаш во сè давав 100 %“, вели авторката на оваа книга.

Книга што ќе направи магични промени во вашиот живот…

Книгашто ќе ви помогне да го откриете вашето скриено богатство, кое лежи во вас и чека на вас…

Уживајте во магичните приказни и поуки со Мила Виклео за подобар и посреќен живот.

Дополнителни информации

Маса 148 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-264-9

Оригинален наслов

Marek Šindelka, Únava materiálu

Страници

111

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Сафари на духот, книга 5

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram