Нема производи.

Нема производи.

Книги

Нерешено

300,00 ден

Опис

Збирка сплетена од 60 песни и 60 сказни за деца на еден посебен начин. Имено, по секоја песна во збиркава следува кратка сказна во проза – на истата тема како и нејзината претходничка; но, секако, посебна на свој начин. Така, во натпреварот меѓу поезијата и прозата се добива резултатот „нерешено“ (60 песни : 60 сказни).

А, кои од нив се подобри, поинтересни, почитливи, позабавни и поуспешни во другиот, позначајниот дел од „дуелот“ – треба да кажат, да се произнесат главните „судии“ на секое литературно дело, па и на ова: читателската публика!

 

 

Дополнителни информации

Маса 174 g
Издавач

Антолог

Година

2019

ISBN

978-608-243-339-4

Оригинален наслов

/

Страници

250

Формат

17×24

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 15

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram