Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Родители и деца  /  Мудар родител – време е за градинка

Мудар родител – време е за градинка

650,00 ден

 

„Оваа книга треба да биде задолжително четиво за секој родител. Ќе ве натера да размислите како дејствуваат молчењето и казните и кои се последиците од нив. Ако секој од нас научи да излегува накрај на различен начин, тогаш децата ќе се чувствуваат многу подобро.“

Рајнер Бергерсен, управител на градинка

 

„Проникнува директно во суштината на она што треба да го знаат родителите.“

Јеспер Јул

Опис

„Мудар родител – време е за градинка“ е книга што е од суштинско значење за сите родители што имаат деца на возраст од две до шест години. Со неа ќе станете родител каков што отсекогаш сте сакале да бидете!

Психологинката и семејна терапевтка Хедвиг Монтгомери одговара на сите прашања поврзани со децата што се на предучилишна возраст: Што значи доброто воспитување? На кој начин детето расте и се развива преку играта? Колку е важно за детето да се дружи со другите деца? Дали караницата меѓу браќата и/или сестрите е опасна? Како да излезете накрај со неволите, бујната фантазија и со сите нови емоции што ќе го обликуваат детското секојдневје?

Во периодот кога одат во градинка, децата се многу љубопитни и тогаш го формираат односот кон светот што ги опкружува. Затоа вашата најважна задача е да допрете до нив и заедно да ги дискутирате доживувањата и искуствата со кои се соочуваат. Детето треба да сфати дека вие сте водич од доверба.

Норвешкиот серијал од пет книги Мудар родител почна да се објавува во 2018 година и стана меѓународна сензација што се чита во над 25 земји.

Дополнителни информации

Маса 307 g
Издавач

Антолог

Година

2021

ISBN

978-608-243-485-8

Оригинален наслов

Hedvig Montgomery, Barnehageårene

Страници

232

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Сафари на духот, книга 18

Повез

Мек повез, Тврд Повез

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram