Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Книга на тајни

Книга на тајни

Шифра: 10178 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

Нема на залиха

„Величествен роман!“

Ло тајмс

 

„Ремек-дело… топло го препорачуваме.“

Лајбрери џурнал

Опис

Пензионираниот наставник Пиј Фернандес од Дар ес Салам, најнаселениот град во Источна Африка, добива дневник на еден британски колонијален управител од 1913-1914 година, откриен неодамна, a напишан во мугрите на Првата светска војна. Дневникот раскажува интригантна тајна за афера од минатото, а истовремено ја опишува и раната азиска емигрантска заедница во едно погранично гратче. Додека е во потрага по приказната на дневникот и по нејзината тајна, Фернандес сфаќа дека тој не само што ја одгатнува нераскажаната историја на Источна Африка туку и се разоткрива себеси.

 

Дополнителни информации

Маса 328 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-108-6

Оригинален наслов

M. G. Vassanji, The Book of Secrets

Страници

336

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 108

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram