Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Совршена ноќ да се замине во Кина

Совршена ноќ да се замине во Кина

Шифра: 10371 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Едно од најсвежите и најпотресни дела напишани од почетокот на XXI век.“

Букс ин Канада

Опис

Романот почнува со најстрашниот кошмар на секој родител: детето што ненадејно исчезнува. Таткото прави една погрешна одлука и го остава својот шестгодишен син на 15 минути. Кога се враќа, малечкиот не е веќе таму, а три човечки животи се менуваат засекогаш. Дали детето е киднапирано? Изнесено од државата? Дали е живо?

Приказната ја раскажува Роман, телевизиски водител, кој го бара својот син како во градот така и во светот на соништата, во обид да го врати. Прогонуван од цврстото убедување дека син му му се обраќа насекаде, Роман почнува да навлегува во чуден однос со исчезнатото дете и со својата совест. Неговото однесување станува неподносливо, па тој е отфрлен од неговата жена, а полицијата го демне мислејќи дека самиот тој го крие детето.

Гилмор пишува со јасен, современ јазик, без претереното разубавување на стварноста во која отуѓеноста на луѓето станува сѐ пострашна. Книгата го впива читателот сѐ до последната, изненадувачка страница.

Дополнителни информации

Маса 133 g
Издавач

Антолог

Година

2017

ISBN

978-608-243-195-6

Оригинален наслов

David Gilmour, A Perfect Night to Go to China

Страници

116

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 154

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram