Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  6-9 години, Книги, Книги за деца  /  Компјутерџии (тврди корици)

Компјутерџии (тврди корици)

Шифра: 31378 Категории: , , Ознака:

250,00 ден

Опис

Впечатлив наслов со уште повпечатлива и актуелна содржина. Почнувајќи од првозастапениот расказ „Било…“, кој со пораката потсетува на времињата во кои на еден друг, поинаков начин, учеле и се забавувале бабите и дедовците, па и татковците и мајките на денешните деца, преку „Компјутерџии“ (текст според кој авторот ја нарекол и целава збирка), а во кој веќе се навестуваат и темите, игрите и однесувањата на децата во ова ново, модерно, интернетско и „фејсбуковско“ време, на натамошните страници од книгава следува цел наниз на прозни минијатури инспирирани од денешнината. На тој начин и во тој и таков современ стил на раскажување, однесување, комуницирање и едуцирање, читателите имаат задоволство да проследат педесетина невообичаени, оригинални, инвентивни и досега – барем не на ваков начин – воопшто нетретирани теми за книжевна „обработка“.

Сето тоа, овде и сега, може да се согледа и од „Бренд-ови“, и од „Фанови на идоли“, и од „Модерен роденден“, и од „Спасоносниот дигитрон“, и од „Лап-топ и лаптоп“, и од „Цела училишна табла в џеб“… И не само од нив, и не само од неа…

 

Дополнителни информации

Маса 207 g
Издавач

Александар Кујунџиски

Година

2021

ISBN

978-608-66345-2-0

Оригинален наслов

/

Страници

76

Формат

14,5 х 20,5

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 23

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram