Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  9-12 години, Книги, Книги за деца  /  Златко-Златец

Златко-Златец

Шифра: 10150 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

На залиха

Опис

„Романот Златко-Златец од авторот Велко Неделковски, наш мошне продуктивен и сестран творец, е со поднаслов ’серија мини-романи за деца и млади‘ и содржи четири изразито инвентивни и духовито насловени целинки: ’Златко-Златец и Томчуле Мац; Златко-Златец и Мишко од Доцниленд; Златко-Златец и жед за аплаузи; Златко-Златец и четири симцези‘. Четири целинки – во едно виртуозно компонирано литерарно ремек-дело; кое, еве, е вклопено меѓу корици како 20-та книга за деца и млади на овој ’мајстор на пишуваниот збор, а велемајстор на дијалогот‘. Писател што секогаш успева вешто да го ’завитка едукативното во фабуларното‘, а меѓу сè друго – и дискретно да разведри, и да развее смеа и црвенило врз детските обравчиња, и ненаметливо да ги поучи.“

Александар Кујунџиски

Дополнителни информации

Маса 211 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-062-1

Оригинален наслов

/

Страници

160

Формат

14,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Нови планети, книга 3

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram