Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  6-9 години, Книги, Книги за деца  /  Животот на Лота: Зајачиња, зајачиња насекаде!

Животот на Лота: Зајачиња, зајачиња насекаде!

Шифра: 10133 Категории: , , Ознака: Преведувачи: Илустратори:

250,00 ден

Опис

Над милиони продадени примероци!

 

 

Всушност, Лота си е сосема обично девојче!

Но ѝ се случуваат многу забавни авантури!

 

Лота мрази флејта и прокељ. Ги обожава својата најдобра пријателка, животните и одморите. Нејзините двајца браќа близнаци – се официјално најужасните браќа на светот, и тоа не само кога ѝ ја полнат флејтата со сенф!

Мајката на Лота е занесена по магични правосмукалки на пареа и освежувачи за уста со комплицирани индиски имиња, а татко ѝ e учител, но за среќа не во истото училиште каде што учи Лота. Таа ќе може уште повеќе да се забавува на часовите и меѓу нив ако нема толку строга класна како Гизела Какам. И да не ви текнало да правите шеги со нејзиното презиме.

Но да не ги заборавиме зајачињата! Во оваа забавна и толку откачена книга ги има многу, скокаат насекаде и мрдаат со ушите. Лота многу сака да си има барем едно, едничко зајаче. И ништо нема да ја сопре за да го добие.

 

Според „Животот на Лота – Зајачиња, зајачиња насекаде“ се снима филм. Досега е распродадена во над 3 милиони примероци само во Германија. А секоја наредна приказна за авантурите на Лота уште со самото објавување се искачува на сите топ-листи!

Дополнителни информации

Маса 196 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-286-1

Оригинален наслов

Alice Pantermüller&Daniela Kohl, Alles voller Kaninchen (Mein Lotta-Leben #1)

Страници

184

Формат

13,5×20,5

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 14

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram