Нема производи.

Книги

Смеаториум

300,00 ден

Нема на залиха

Опис

Книга од најплодниот и најобјавуваниот хуморист и сатиричар во Македонија, која ги содржи епиграмите што ги напишал при својот долгогодишен ангажман во редакцијата на списанието за хумор и сатира „Остен“. Како илустрации вклучени се голем број карикатури од Светската галерија на карикатури во Скопје.

Дополнителни информации

Маса 238 g
Издавач

Антолог

Година

2000

ISBN

9989-9926-7-3

Оригинален наслов

/

Страници

160

Формат

17х24

Повез

мека

Едиција

Смевотека, книга 2

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram