Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Луксембуршката градина

Луксембуршката градина

Шифра: 10198 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

250,00 ден

Нема на залиха

Опис

Пол е професор во една париска гимназија и се наоѓа пред период од животот во кој неговата омилена област, философијата, на неверојатен начин ќе се спои со светот на научната фантастика!
На почетокот од распустот Пол по грешка ќе отчука еден збор на тастатурата, кој ќе стане причината за сите чудовишни пресврти во текот на летото. Погрешно напишаниот збор го движи низ интернет-лавиринтите, го носи до чуден фрагмент од фантастичен роман со непостоен јазик чиј автор е американски математичар. Во комбинација со романтични авантури, како и со низа случувања на работ од реалноста, авторот создава мистично-философска алегорија за една поразлична стварност. Љубовта и љубомората, омразата и помирувањето, на еден духовит начин ги поврзува со улогата на технологијата и науката во нашите животи.
За романот „Луксембуршката градина“ Ајваз ја добива наградата „Магнезија литера“ за книга на годината за 2012 година.

Дополнителни информации

Маса 180 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-316-5

Оригинален наслов

Michal Ajvaz, Lucemburská zahrada

Страници

170

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 216

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram