Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Авантури, Книги, Фикција  /  Повторно дома

Повторно дома

Шифра: 10280 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

280,00 ден

Нема на залиха

Опис

Еден човек се враќа во родниот крај откако долго време поминал на Флорида. Причините поради кои Ерки отишол во Америка пред десетина години се поврзани со тежок финансиски криминал и сега тој се враќа да си го земе она што смета дека е негово – местото во општеството и жената. Меѓутоа, нештата не се одвиваат според неговиот план. Како беше, домашниот и надворешниот есап се разликуваат. Сопругата има син од друг човек, а има нешта што не можат да се купат со пари. Гастарбајтерот влегува во директен конфликт со многумина од локалните граѓани.

Дополнителни информации

Маса 321 g
Издавач

Антолог

Година

2013

ISBN

978-608-4507-87-1

Оригинален наслов

JAntti Tuuri, Lakeuden Kutsu

Страници

288

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 20

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram