Нема производи.

Нема производи.

Ру

Шифра: 10320 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

„Поетски и моќно.“

Гардијан

Опис

„Ру“ значи „поточе“ на француски и „приспивна песна“ на виетнамски, но исто така значи и секакво друго течење – на солзи, крв, пари. „Ру“ на Ким Туи е најкристалната книга што ќе ја прочитате: текот на животот во бурите на немирот и во мирните води на јасниот стил, оваа книга ќе ве поведе на незаборавно патување од кралскиот дворец во Сајгон до преполниот и каллив камп за бегалци во Малезија, а понатаму до новиот живот во Квебек. Една млада девојка е во прегратките на поинакво општество, обидувајќи се да го оствари својот американски сон. Кога ќе подостари, водите одново стануваат матни: сега е мајка на двајца синови и мора да научи да ја обликува својата љубов на друг начин, поради аутизмот на едниот од нив. „Ру“ е книга што го слави животот со неговите чуда: моментите на убавина и сензуалност, на бруталност и тага, на удопство и смеа.

Дополнителни информации

Маса 155 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-052-2

Оригинален наслов

Kim Thuy, Ru

Страници

144

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 69

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram