Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Мојот портрет

Мојот портрет

Шифра: 10220 Категории: , , Ознака:

130,00 ден

Опис

Никола Кујунџиски (1920, Пехчево – 1997, Куманово) – една несекојдневна личност на полето на уметноста, не само на овие наши простори туку и пошироко. Во текот на целиот живот – освен прекрасни фотографии (над петстотини уметнички фотографии со седум самостојни изложби и десетина групни), создава и стихови, песни со различен тематски опсег, „своја, оригинална и оригинерна поезија“, како што соопштува во оваа своја втора објава (по првообјавената збирка „Мојата роднокрајна природа“).

Дополнителни информации

Маса 55 g
Издавач

Антолог

Година

2010

ISBN

978-608-4507-25-3

Оригинален наслов

/

Страници

63

Формат

10х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 3

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram