Нема производи.

Нема производи.

Книги

Шафран жолта

Шифра: 10428 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

320,00 ден

Нема на залиха

Опис

Специјалист за инвестиции што напредува уште на млади години; криумчарка на археолошки предмети; образована колгерла. Инџи Арал раскажува за вкрстувањето на личните патишта на овие луѓе. На почетокот од новиот милениум сите тројца се погодени од општествените и од културните превирања. Од една страна, многу пари, луксузен живот, секаков вид уживање, од друга страна валкани, гнили вредности, незадоволство, систем на експлоатација и дегенерирана сексуалност.

„Шафран жолта“ е авантурата на младата популација во триесеттите, чиј број од ден на ден се зголемува, кои, додека трчаат по пари и по моќ, се оддалечуваат од својот идентитет, од надежите, и прво ги губат љубовта и вербата во иднината, а потоа и – душата… Роман за денешното време, кој нема лесно да го заборавите.

Дополнителни информации

Маса 332 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-057-7

Оригинален наслов

İnci Aral , Safran Sari

Страници

336

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 75

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram