Нема производи.

Нема производи.

Книги

П.С.

Шифра: 10264 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

„П.С.“ е насловот на проширениот избор песни на македонски од една од најважните српски поетеси во моментот. Песните на Ана Ристовиќ се преведувани на голем број јазици и се застапени во повеќе домашни и странски антологии, а некои книги ѝ се преведени на германски, англиски, словенечки, словачки и унгарски јазик. Преведува од словенечки јазик и досега има објавено триесет преводи на книги од современата словенечка проза и поезија. Ана Ристовиќ беше претставник на Србија на Поетската олимпијада „Поетски Парнас“, која се одржа во јуни 2012 година во Лондон, како увертира на Олимписките игри. Нејзината песна ,,Околу нулата“, според ,,Тhe Guardian“, е вклучена меѓу најдобрите педесет љубовни песни во последните педесет години.

Дополнителни информации

Маса 127 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-191-8

Оригинален наслов

Ana Ristović, P.S.

Страници

112

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 37

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram