Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Нефикција, Поезија  /  Пробај љубов ти да скриеш

Пробај љубов ти да скриеш

Шифра: 10302 Категории: , , Ознака:

200,00 ден

Нема на залиха

Опис

Збирка со песни за возрасните читатели, која веќе којзнае кој пат ја потврдува, ја покажува и ја докажува сестраноста на овој изразито плоден македонски писател, со 119 досега објавени авторски публикации, во кои се содржани негови оригинални поетски, прозни и драмски дела.

Песните вклучени во оваа прекрасно обликувана книга се пишувани во еден подолг временски период: како ретроспектива на поетските записи на авторот, бележени уште од далечната 1963 година до ден денешен. Инспирирани се од различни теми, но очебијно и впечатливо е сознанието дека од нив, на еден или на друг начин, избива и избликнува Љубовта. Љубовта кон татковината, Љубовта кон најблиските, кон семејството, кон уметноста, кон природата, кон сето она што го следело како размисла, преокупација или стварност. Сите тие китки, заедно, се испреплетуваат и формираат еден прекрасен венец, кој авторот овој пат го положува пред олтарот на своите светињи.

Оти јасно е: Љубовта не може да се скрие…

Дополнителни информации

Маса 101 g
Издавач

Антолог

Година

2015

ISBN

978-608-243-109-3

Оригинален наслов

/

Страници

86

Формат

12×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Огнови, книга 25

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram