Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Крими, трилери и мистерии, Фикција  /  Песните на кои не ме научи мајка ми

Песните на кои не ме научи мајка ми

250,00 ден

Нема на залиха

„Алтун напишал брилијантно досетлив и напнат трилер.“

Морин Фрили

Опис

Овој детективски трилер прекрасно го претставува модерниот Истанбул. Откако доминантната мајка на Арда Ергенекон умира од рак, ова 27-годишно момче се обидува да дознае повеќе за својот татко, мистериозниот математички гениј Мурсел. Во друг крај на градот, пак, Бедрихан Озтурк, чија животна приказна е повозбудлива од онаа на Ергенекон, размислува да се пензионира од кариерата на платен убиец. Напнатоста постепено расте кога Арда открива дека неговиот татко бил убиен по нарачка и се впушта во потрага по убиецот. Одеднаш животите на Арда и на Бедрихан чудно ќе се испреплетат. Романот е идеален за љубителите на истражувачки мистерии и за обожавателите на крими-приказни.

Дополнителни информации

Маса 219 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-136-9

Оригинален наслов

Selçuk Altun, Annemin Öğretmediği Şarkılar

Страници

208

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 126

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram