Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  Книги, Книги за деца, 9-12 години  /  По трагите на Црниот Петар

По трагите на Црниот Петар

Шифра: 32275 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

300,00 ден

 

 

Опис

Часовниците спијат. Времето чека.

Добропознатата дружина тринаесетгодишни девојки и момци ги очекува ново искушение во градскиот парк. Малеч бара од нив да му ја вратат ќерката Лазули. За да ја реализираат задачата, добиваат можност да го сопрат времето. Меѓутоа, паркот е граница меѓу два света, а границата ја чува Црниот Петар.

Возбудлива како интересен филм, оваа приказна ќе ја потврди силата на другарството. Оваа драматична и застрашувачка, но и топла и урнебесно духовита приказна, прекрасно ја заокружува сагата за тинејџерите кои се соочуваат со натприродни сили.

Со последниот дел од трилогијата станува очигледно дека Мореа Баниќевиќ се издигнува во една од водечките авторки на жанровска литература за деца и млади во регионот.

Дополнителни информации

Маса 267 g
Издавач

Антолог

Година

2023

ISBN

978-608-243-668-5

Оригинален наслов

Morea Banićević, Tragovima Crnog Petra

Страници

176

Формат

14,5х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Синчец, книга 29

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram