Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  3-6 години, Книги, Книги за деца  /  Свадбата на Ежо и Ежа

Свадбата на Ежо и Ежа

Шифра: 31376 Категории: , , Ознака: Илустратори:

180,00 ден

 

Фамилијата Ешковци

 

Крај таткото Ежо,

и мајката Ежа,

знаете ли колку

ежиња си лежат?

 

Не едно, ни две-три,

ќе кажеме редум:

ни четири, пет, шест –

дури, дури седум!

 

Живееја среќно,

среде шума блиска.

Ги плашеше често –

само кума лиска.

 

Но во борби остри

сал победи слават:

штом ја сретнат неа –

топчиња се прават!

 

Опис

Запознајте се со нашите најнови херои – фамилијата Ешковци! Не, стоп, почекајте, дечиња, возбудувањата допрва ќе следуваат.

За почеток, запознајте ги Ежо и Ежа. Тоа се две шумски ежиња што се заљубуваат на прв поглед. И, во тој момент, целата шума Иглолисна затреперува. А, кога возрасните ќе се заљубат до уши, обично склучуваат брак. И тогаш се организира нешто многу, многу интересно.

Дали знаете како изгледа шумската свадба на нашите херои? Кој ќе биде поканет на веселбата, а кој не? Кој ќе ја прифати поканата, а кој ќе се налути што не е на списокот?

И, најважното нешто: знаете ли што ќе следува веднаш по свадбата на Ежо и Ежа?

Откријте повеќе во новата сликовница од пишувачката работилница на дедо Александар Кујунџиски!

 

Дополнителни информации

Маса 99 g
Издавач

Александар Кујунџиски

Година

2021

ISBN

978-608-66345-3-7

Оригинален наслов

/

Страници

16

Формат

21х21

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

(МК) сликовници, книга 16

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram